ست کردن پرده با فرش

ست کردن پرده با دکوراسیون

برای ست کردن پرده با منزل مهم ترین عضو دکوراسیون در معماری های امروزی و آپارتمانی فرش و قالی یا همان کف پوش ها هستند.

مهم ترین و موثر ترین در زیبا جلوه دادن دکوراسیون خانه و ست کردن لوازم خانه است.ست کردن فرش و پرده ها اگر به درستی انتخاب شود. فضا را بسیار دلنشین وزیبا می کند.به طور کلی نمی توان از تاثیر فرش در دکوراسیون چشم پوشی کرد.در این قسمت برای رفع نگرانی درمورد روش های ست کردن فرش و پرده می پردازیم.

نقش پرده در دکوراسیون منازل:

ازآنجا که فرش سطح زیادی از خانه را پر می‌کند . در اولین برخورد بسیار در چشم بیننده جلوه کرده و می‌تواند نظر بیننده را در مورد دکوراسیون و سایر اجزا منزل تعیین کند . شاید بی‌ربط نباشد اگر ادعا کنیم که دومین وظیفه فرش و پرده در هر مکانی کمک به زیبا سازی دکور است. ست کردن به معنای همرنگ بودن نیست. بلکه به معنای همخوانی و هارمونی رنگ و طرح است. اولین مورد در حیطه روش‌های ست کردن فرش و پرده رنگ آن‌ها ست. اگر پرده‌ها روشن هستند برای فضاهای کوچک بهتر است. از فرشی با زمینه روشن و برای فضاهای بزرگ بهتر است. از فرشی با زمینه تیره یا روشن استفاده کنید . چراکه رنگ زمینه تیره فضا را کوچکتر از آنچه هست نشان می دهد .

رنگ مبلمان و پرده

در مورد رنگ مبلمان و پرده و فرش باید بدانیم تنها می توان رنگ یکی از این سه مورد مهم را متضاد انتخاب کرد. یعنی اگر مبلمانی تیره داریم باید از رنگ های شاد و جذاب برای فرش و پرده استفاده نماییم . اگر مبلمان یا پرده دارای طرح است باید رنگ زمینه فرش با رنگ بکار رفته در طرح های پرده یا مبل ( نه رنگ زمینه آن ) ست باشد. پرده ها معمولا از ورود نور به داخل منزل جلوگیری می کنند که این خود در حفظ و نگهداری فرش موثر است اما اگر به نور خورشید علاقه‌مند هستید باید پرده‌هایی به رنگ زرد یا سفید انتخاب کرده تا حساس نمایید اشعه‌های خورشید وارد منزل شده‌اند .

ست کردن رنگ فرش با رنگ دیوار:

در صورتی که قصد خرید فرش را دارید یا مایل هستید با تغییر دادن فرش در دکوراسیون منزلتان تغییری ایجاد نمایید. و دکوری جدید و زیبا تجربه نمایید. حتماً در انتخاب رنگ مناسب فرش با کف پوش و دیوارها دقت نمایید. در مورد اهمیت فرش در دکور بارها توضیح داده‌ایم و می دانیم که برای بهره بردن از زیبایی فرش فاخر ایرانی در دکوراسیون می توان رنگ فرش‌ها را علاوه بر ست کردن با مبلمان و پرده ، با رنگ کفپوش و دیوار نیز ست نمود.

در منازلی که رنگ دیوارها سفید هستند انتخاب بسیار راحت تر است. چرا که رنگ سفید خنثی بوده و با هر رنگی هارمونی دارد. اما اگر دیوارها رنگی باشند یا به کاغذ دیواری مزین شده باشند کار قدری دشوار می‌شود . اگر کاغذ دیواری طرح دار باشد سعی کنید فرش بسیار ساده و بدون طرح انتخاب شود تا فضای خانه شلوغ و دلزده نشود . همچنین دقت شود که اگر دیوار خانه شما دارای رنگ سفید باشد می توانید از رنگ‌هایی که دارای جلوه و جذابیت بیشتر و زیباتری هستند استفاده شود . این انتخاب در مورد پرده ، مبلمان و کوسن‌های مبلمان نیز مورد استفاده است . گاهی اوقات ست کردن با انتخاب رنگ‌های متضاد حاصل می‌شود پس توجه کنیم گه هر ست کردنی الزاماً همرنگ کردن نیست .

انتخاب طرح و رنگ فرش در دکوراسیون:

انتخاب طرح‌های ساده و شاد سبک جدیدی ست که در دکوراسیون‌های امروزی به علت اینکه خانه‌ها کوچک تر و تعداد وسایل بیشتر شده است رواج یافته است . از طرفی ساده بودن کف منازل می‌تواند به آرامش و ایجاد فضایی آرام تر و شادتر کمک کند. تضاد عنصری ست که به گرمای خانه کمک می‌کند. برای مثال در صورت تیره بودن رنگ مبل می‌توان به راحتی به انتخاب فرش‌ با زمینه کرم و روشن مشغول شد تا فضا از بی روحی و یکنواختی خارج شود.

ست کردن مبل و فرش بر اساس نوع چیدمان:

از دیگر نکاتی که لازم است هنگام ست کردن مبل و فرش مد نظر قرار دهید، نوع چیدمان منزل است. دقت کنید که اگر قرار است مبلمان به طور کامل روی فرش قرار گیرند، فرش باید از هر طرف نزدیک به ۲۰ سانتیمتر پهن‌تر باشد.

یکی دیگر از روش‌ها این است که پایه‌های جلو مبلمان روی فرش قرار گیرند.

برای فرش‌های کوچک این روش بسیار کاربردی خواهد بود.

در صورتی که اتاق شما کوچک و یا باریک است، می‌توان فقط میز را روی فرش گذاشت و فرش‌ها را در اطراف آن جای داد.

پرده

بهترین رنگ فرش:

اولین نکته ایی که باید در هنگام خرید فرش دقت کنید این است که رنگی انتخاب کنید که در طولانی مدت شما را اذیت نکند. و از رنگ فرش خسته نشوید. از طرف دیگر رنگی برای فرش انتخاب کنید که زود تکراری نشود و مجبور نباشید آن را عوض کنید.

خانواده های پر رفت و آمد یا خانواده هایی که بچه کوچک دارند بهتر است از فرش های با رنگ تیره استفاده کنند. زیرا فرش های رنگ روشن خیلی زود کثیف میشوند و باید سالی چند بار فرشتان را به قالیشویی بدهید.

ست کردن پرده با فرش:

برای ست کردن دو وسیله با هم لازم نیست هر دوی آن را از یک رنگ انتخاب کنید. اتفاقا این کار نتیجه معکوس دارد و جذابیتی برای دکوراسیون شما ایجاد نمی‌کند. برای ست کردن فرش با پرده اتاق پذیرایی باید به طرح آن توجه کنید.

امروزه اکثر سبک‌های دکوراسیون به سمت ساده بودن و مینیمالیسم روی می‌آورد. به همین دلیل معمولا پرده‌های ساده مورد پسند دکوراسیون امروزی واقع می‌شود.

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.